Śniegowce Inuikii

Śniegowce Inuikii

Jeśli dokładnie śledzisz najnowsze zimowe trendy, zapewne znasz charakterystyczne buty marki Inuikii. Ta luksusowa firma to jeden z największych graczy, którzy rozstawiają swoje pionki na modowej planszy sezonu jesienno-zimowego.

Dzięki niespotykanym dotąd projektom obuwia – ciepło, jakie dają starannie wybrane materiały oraz komfort noszenia sprawiły, że kobiety pokochały te buty miłością stałą i niezmienną.

Inuikii sprzedaje miliony par na świecie, zapisując się na kartach historii mody zimowej.

Podstawą marki jest akceptowanie różnic, które istnieją między wszystkimi klientami, dlatego Inuikii nie projektuje butów, które spełniają oczekiwania – one je zmieniają. Inuikii czerpie inspirację z dwóch źródeł, łącząc dwa zupełnie odległe od siebie światy. Jednym z nich jest współczesna moda, najnowsze trendy, wzory i faktury. To stąd bierze się warstwa artystyczna śniegowców. Natomiast na drugim biegunie osadzona została grenlandzka stylistyka użyczająca butom użytkowego charakteru oraz niezwykłej formy.

Już sama niezwykła i dość nietypowa nazwa marki, gdy się ją rozszyfruje, mówi o misji tej marki. Słowo „inu” w języku innuickim oznacza „piękny” i jest często używane w kontekście do dziewczyny, co firma chętnie podkreśla. Natomiast „ikii” to w języku Eskimosów „zimno”. Inuikii ma zamiar zmienić postrzeganie zimy jako pory, która jest niemodna, a ubrania, aby być ciepłe, muszą być bezkształtne i jak najgrubsze, tracąc walory estetyczne. Według marki, w sezonie zimowym również należy doszukiwać się piękna, dlatego jej śniegowce są ciepłe, komfortowe oraz niesamowicie estetyczne.

Śniegowce wytwarzane są w Europie w sposób całkowicie ręczny, co stanowi o ich wysokiej jakości wykonania i trwałości wszystkich szwów czy łączeń. Do produkcji marka wykorzystuje naturalne tworzywa takie jak: skóra cielęca zamszowa, skóra jagnięca, kożuch, naturalne futro oraz owcze runo. Inuikii uważa, że matka natura daje nam doskonałe tworzywa o niesamowitych właściwościach termoizolacyjnych, których materiały syntetyczne na tę chwilę nie potrafią podrobić. Z tego względu to właśnie futro wypełnia śniegowce, zapewniając ciepło stopom. Jednak równocześnie wełna zostaje pozyskiwana w sposób bezpieczny i pozbawiony krzywdy zwierząt.

Firma korzysta również z dobrej jakości tworzyw sztucznych. Te znalazły zastosowanie w produkcji podeszw, które jak na zimowe obuwie przystało, są antypoślizgowe oraz odporne na ścieranie, czy uszkodzenie przez twardą powierzchnię.

Co ważne, marka stawia na zrównoważony rozwój, dbając o dobro środowiska oraz pracowników. Wszystkie materiały wykorzystywane do produkcji butów pochodzą z Europy, odpady ze skóry pochodzące z linii produkcyjnej są jak najbardziej minimalizowane, a to, co zostało, poddawane jest recyklingowi. Ponadto pracownicy mają bezpieczne oraz komfortowe warunki pracy, a także godziwe zarobki.

Marka Inuikii powstała w Szwajcarii, jednak, co ciekawe, nie potrzebowała lat tradycji, aby znaleźć się na prawdziwych wyżynach zimowych trendów. Firma została założona w 2013 roku przez Cinzię Maag, z pochodzenia włoszkę, która jako mała dziewczynka przeniosła się do Szwajcarii. W procesie powstawania firmy pomagali jej dwaj synowie Danilo i Alessio.

Początkowym założeniem marki było projektowanie obuwia jedynie na mroźniejsze dni, jednak z biegiem czasu oferta rozrosła się do nieoczekiwanych rozmiarów, a między śniegowcami znalazło się miejsce również dla klapek na lato, nieco lżejszych modeli na jesień czy ciepłych kapci do domu.

W Moliera 2 te śniegowce również podbijają damskie serca. Występuje tu wiele pięknych modeli, które będą pasować do każdego stylu. Wśród nich znajdują się buty z kożuchem, błyszczące, skórzane, klasyczne czarne, śniegowce na koturnie, z łańcuchami, pomponami czy stylizowane na sportowe sneakersy. Nieważne, jaka garderoba gości u Ciebie zimą – Inuikii dostosują się do każdej Twojej wersji.

Ogrom kolorów pozwala dopasować buty do każdego stroju – począwszy od czarnych i brązowych klasyków, przez białe, beżowe, kremowe, różowe, czerwone, szare, granatowe, złote, srebrne, a na moro oraz panterce skończywszy. Niektóre posiadają dodatkowy kożuch mający za zadanie jeszcze lepiej ogrzać stopę i nogę.

Mimo że śniegowce kojarzą się z bezkształtnymi butami, Inuikii są bardzo dobrze wyprofilowane, zachowują ładny kształt buta, przez co stopa wygląda w nich świetnie, a ślicznie ozdobione cholewki dodają im uroku.