Jak wypada rozmiarówka Inuikii?

Rozmiary butów to ciekawy temat. Często występuje sytuacja, gdy okazuje się, że przymierzane obuwie wypada za małe lub za duże, choć według rozmiaru powinno pasować idealnie. Producenci butów zastrzegają, że to całkowicie naturalne zjawisko.

Jednak dlaczego tak się dzieje? Jak w takim razie wybrać odpowiedni rozmiar?

Dlaczego rozmiar rozmiarowi nierówny?

Rozmiary często nie zgadzają się w przypadku różnych butów. Dlaczego tak jest? Producenci tłumaczą to bardzo prostą kwestią, a mianowicie wpływem kilku czynników. Wśród nich podają materiał, który na każdym modelu układa się inaczej oraz ma inny poziom sztywności, z tego względu poszczególne modele mogą być luźniejsze bądź ciaśniejsze.

Innym czynnikiem jest kształt buta. Modele, które z reguły muszą ciasno przylegać do stopy, na przykład szpilki czy buty do uprawiania różnego rodzaju sportów często wypadają mniejsze niż pozostałe. Czasami producenci tworzą obuwie na co dzień o oryginalnych, nietypowych kształtach, które także są nieco ciaśniejsze.

Inuikii - jaki rozmiar wybrać?

Sprawa dotyczy także zimowego obuwia, w tym modeli marki Inuikii. Te piękne i ciepłe buty znalazły już rzesze fanek, mimo że na rynku goszczą od zaledwie 2012 roku. Kobiety pokochały je za miękkie, grzejące wnętrze z naturalnych materiałów oraz estetyczny wygląd łączący w sobie nowoczesne wzory i faktury ze stylistyką pochodzącą z grenlandzkich lodowców. Jednak właścicielki oraz potencjalne klientki chcące zakupić te buty, sygnalizują pewnie drobny problem – rozmiar nie zgadza się z podstawowymi, przez co dobranie odpowiedniego jest trudne. W jaki sposób to zrobić? Najprostszą opcją jest zmierzenie stopy i dobranie rozmiaru według długości wkładki. Do tego wystarczy Ci kartka, długopis lub ołówek, długa linijka bądź miara krawiecka. Postaw jedną stopę na papierze i odrysuj jej kontur. To samo zrób z drugą. Kiedy skończysz, zmierz obie stopy za pomocą miary lub linijki od czubka dużego palca aż do najdalszego punktu na środku pięty. Czasami zdarza się, że jedna stopa jest nieznacznie dłuższa od drugiej – to normalne. Wystarczy, że ustalisz rozmiar według wymiaru tej większej. A co z modelami zimowymi? Jeśli nosi się numer 36 wśród innych butów, to jaki wybrać rozmiar Inuikii? 37? 35? Zasada co do zimowego obuwia jest dokładnie taka sama, jak w przypadku pozostałych rodzajów. Jednak dla osób, które z jakiegoś powodu nie mają możliwości zmierzenia stóp, podpowiadamy, jak wybrać właściwe śniegowce Inuikii. Zauważono, że marka tworzy buty o rozmiar mniejsze w stosunku do europejskich standardów. Co to znaczy? Jeśli klientka nosi numer 37 wśród innych modeli, powinna wybrać większy rozmiar butów Inuikii, czyli prawdopodobnie 38 będzie pasował w sam raz.

Teraz, gdy już wiesz, jaki rozmiar butów Inuikii wybrać, wystarczy wybrać się do sklepu i przymierzyć kilka par.
Marka stawia na różnorodność wzorów i faktur, dlatego bez problemu znajdziesz te, które najlepiej ogrzeją Twoje stopy i najpiękniej je podkreślą tej zimy.